Koło Naukowe GIS na Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych GIS Challenge

W dniach 10-12 maja 2017 roku przedstawiciele Koła Naukowego GIS w składzie: Andżelika Jesion, Jowita Dusza, Marek Demczyna, Marta Machowska, Mariola Jasik oraz Krzysztof Górzyński wraz z Panią dr inż. Natalią Wawrzyniak oraz Panią mgr. Martą Włodarczyk-Sielicką mieli przyjemność brać udział w AMG GIS Challenge, będący ogólnopolskim konkursem geoinformatycznym, w którym studenci studiów I i II stopnia mogli wypróbować swoich sił w przeprowadzaniu analiz przestrzennych.

Przedstawiciele uczelni wyższych w zespołach dwu- i trzyosobowych w ciągu dwóch dni podejmowali się rozwiązania przygotowanych przez organizatorów konkursu zadań analitycznych oraz problemów GIS wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie, w tym ArcGIS oraz Quantum GIS. Ponadto nasi studenci mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach dotyczących tworzenia aplikacji internetowych z wykorzystaniem GeoDjango oraz GisWeb, a także wzięli udział w wykładach przeprowadzonych przez Pana Lecha Nowogrodzkiego oraz Pana dr.hab. Dariusza Gotliba poruszających tematykę Początków GIS w Polsce oraz Geoinformatyki w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Fot. Reprezentacja Akademii Morskiej podczas Mistrzostw

Marta Machowska – KN GIS