Informacja o licencjach

 

Od dnia 21.11.2016 prośby o wydanie licencji należy przesyłać wyłącznie ze skrzynki akademickiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *

* więcej informacji o akademickiej skrzynce pocztowej można przeczytać pod adresem:

http://uci.am.szczecin.pl/images/stories/file/Office_365.pdf

 

Prośby kierowane ze skrzynek prywatnych lub grupowych nie będą  rozpatrywane.

 

 


Intergraph

 

Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie studiujący na kierunku Geodezja i Kartografia na co najmniej II. roku mają możliwość uzyskania bezpłatnych, rocznych licencji na oprogramowanie Intergraph. Licencje są ważne przez 1 rok i obejmują pakiet GeoMedia Essentials oraz IMAGINE Essentials.

 

Pliki do pobrania:

Instrukcja autoryzacji oprogramowania Intergraph

 


Bentley

 

Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie mają możliwość bezpłatnego korzystania z wybranych pakietów oprogramowania firmy Bentley. W celu rejestracji w portalu Bentley STUDENTServer należy przejść na stronę:

 

       http://apps.bentley.com/studentserver/

 

i kliknąć przycisk "JOIN NOW". Wymagany podczas rejestracji "Kod szkoły" (School Code) należy uzyskać od prowadzącego zajęcia. 

 

W celu pobrania określonego pakietu należy zalogować się w portalu Bentley STUDENTServer i kliknąć przycisk "Download Software" w sekcji "Step 1", a następnie:

1) wybrać kategorię

2) zaznaczyć wybrany/e pakiet/y do pobrania

3) kliknąć przycisk "UPDATE DOWNLOAD QUEUE", a następnie "Download Queue"

4) zaakceptować licencję klikając przycisk "Accept"

5) zanotować kod aktywacyjny (Site Activation Key) wyświetlony nad listą pobieranych pakietów

5) kliknąć link "Download" znajdujący się po prawej stronie od nazwy pobieranego pakietu 

 

Po zakończeniu pobierania i uruchomieniu instalatora pojawi się monit o podanie kodu aktywacyjnego (Site Activation Key). Jeśli nie został on uprzednio zanotowany, można go znaleźć po zalogowaniu w portalu Bentley STUDENTServer klikając w sekcji "Step 1" link "Download Software" a następnie przycisk "Download Queue".

 

 


Autodesk

 

Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie mają możliwość bezpłatnego korzystania z wybranych pakietów oprogramowania firmy Autodesk. W celu uzyskania licencji oraz szczegółów odnośnie instalacji oprogramowania należy przejść na stronę:

 

http://www.autodesk.com/education/home

 

i zalogować się tworząc uprzednio nowe konto w portalu Autodesk lub korzystając z konta już istniejącego. Wśród dostępnych pakietów znajdują się m.in. AutoCAD, 3ds Max, Maya itd. 

 


ArcGIS

 

Akademia Morska w Szczecinie jest użytkownikiem licencji ESRI Site, dzięki czemu studenci Wydziału Nawigacyjnego mają możliwość bezpłatnego korzystania z pakietu ArcGIS.

W celu uzyskania licencji oraz szczegółów odnośnie instalacji i autoryzacji oprogramowania należy wypełnić poniższy formularz. Dalsze informacje zostaną przesłane jako wiadomość zwrotna na podany w formularzu adres e-mail. Zastrzega się możliwość odmowy udostępnienia licencji w uzasadnionych przypadkach, w szczególności w razie podania niekompletnych bądź błędnych danych identyfikacyjnych. 

 

Pliki do pobrania:

- Instrukcja autoryzacji oprogramowania ArcGIS